XENaimer  NEWS

V této sekci naleznete jakékoliv nové informace ohledně seriálu Xena a jeho  představitelkách. Kromě toho sem vložím informace o updatech na této stránce. Sem tam se vám svěřím s tím, co se stalo, co se mi líbí a co ne, nebo vám něco doporučím a tak... Prostě od všeho trochu, podle toho, jakou budu mít zrovna náladu :o)))                                                                                       

PS  : Dovolím si na těchto stránkách použít už, dle mého názoru, poměrně vžité zkratky. A pro ty, co by je snad ještě neznaly tak :

IMO = In My Opinion (dle mého názoru, podle mě)

BTW = By The Way (mimochodem)  

  Update 29.12.'03                                                                             

                                                           

                                                              

    

   TARZAN News 

17.9.2004 - A jak jsem slíbila, tak také činím. Ráda bych se s vámi podělila o jeden ze svých snů, který se mi letos v létě podařilo splnit. Snad vás to pozitivně naladí a přesvědčí o tom, že dokonce i v ČR (!!!) se vám může splnit "nesplnitelné" pokud pro to něco uděláte a potažmo obětujete. A proto : "Follow your dreams!!!" MF     :o)      :o)      :o)      :o)      :o)

 

Karlovy Vary International Film Festival 2004           Setkání s Elijah Woodem

 

16.9.2004 - Moji drazí! Už je to tak dlouho, co jsem vám naposledy přinesla nějaké nové informace ze světa Xeny. Od té doby se lecos přihodilo a změnilo... Především jsem úspěšně složila maturitu a dokonce i přijímací zkoušky na VŠ - FF MU Brno obor Dějiny a teorie filmu a audiovizuální kultury! Proč to říkám? Inu, protože ač se tento update může jevit jako můj návrat, obávám se, že tomu tak nebude. Kvůli škole se přesouvám do Brna a opravdu těžko říct, jak budu nějaké ty updaty zvládat. No....to ukáže čas.

K příležitosti letošního Xena Conu v pořadí již čtvrtého jsem se rozhodla nahodit alespoň nějaké ty fotečky Lucy (co jiného byste ode mě mohli čekat :o) ), které jsem v průběhu toho půlroku nasbírala. Samozřejmě, že to nejsou všechny - snažila jsem se vybrat několik těch nejhezčích, kde to naší milované paní opravdu sluší. Vznikla z toho celá nová LL Gallery 12 a něco málo je i v LL Gallery 11. Co se týče Conu, tak tradičně proběhl v přátelském duchu a doufejme, že příští rok se podaří zorganizovat znovu, i když možná jiné místo by nezaškodilo - snad trošinku víc po ruce.Program byl IMO velmi vydařený a obohacující. Především výborná přednáška Warlocka o subtextu se pomalu, ale jistě stává mým favoritem. Díky Šárce jsme nahlédli do tajů nejen Xenistického, ale také LOTRovského Nového Zélandu a mimo jiné se dozvěděli, že nechybělo málo a spapali ji žraloci. Ziina se pochlubila svými znalostmi z postxenistického života celebrit a fanoušků.  Samozřejmě se konaly premiéry fan filmu a nového "divadelního" představení, které mělo blíže k našemu fan filmu než k divadlu. Nápad sice velmi neoriginální, ale klobouk dolů, výsledek musím více méně pochválit. Opravdu jsem se zasmála. A nejveselejší z celého Conu pak bylo paradoxně loučení, které trvalo.......ummm...........no prostě dlouho :o) Zatancovali jsme si Babylon a zazpívali s všeobecně velmi "oblíbenou" Anetkou Langerovou, která již vydala své vlastní hity na CD a MC. 

Dále vás musím pozvat na premiéru již druhého počinu společnosti Xena Fan Films s názvem Zpožděná ruka (Late Hand Date), která se bude konat 30.9. a 1.10.2004 v kině MAT v Praze. Cena lístku bude 50,-Kč a rezervovat si je můžete třebas na mém mailu, nebo na mailu, který najdete na http://www.xff.wz.cz . Budeme se na vás moc a moc těšit!!!

A to by prozatím stačilo. Hodlám se ještě pochlubit životním zážitkem z Karlových Varů, ale to až někdy příště.

 

14.2.2004 - Že je toho Sv. Valentýna, tak jsem se rozhodla, že z lásky k vám obětuji pár minut a odtrhnu se od své non-stop práce na závěrečné práci k maturitě, kterou musím mít do pondělka na 80% hotovou. Ještěže mám ty prázdniny a můžu tomu věnovat celé ráno, dopoledne, poledne, odpoledne a večer, ale rozhodně ne noc!!! :o) Upřímně začínám nenávidět počítač a klávesnici a místnost, ve které trávím týden volna :-/

        No nic, tak alespoň shrnu nejzávažnější události v mém životě. Takže především se teď dostávám z velice těžké životní krize, protože jedna etapa mého života skončila a já nevím, co si počít. Já vím, ještě tu bude listopad (potažmo prosinec) a 50 minut navíc, ale obecně vzato Pán prstenů skončil!!! ;o( Já jsem tím opravdu tři roky žila, takže mě prosím pochopte... A hlavně už nesnesu další kritizování něčeho tak dokonalého. Peter Jackson do toho vložil celou svou bytost a pro mě si tím navždy získal úctu, jakou těžko někdo překoná. A to myslím smrtelně vážně.     Opravdu jsem zvědavá, jestli si někdy budu někoho vážit víc... 

        Zadostiučiněním mi budiž 11 nominací na Oscary, které budu sledovat a budu fandit a fandit a fandit. Kor když mám i vytoužený bonus, totiž nominaci Johnny Deppa za Jacka Sparrowa v Pirátech z Karibiku!!! Kéž to vyhraje, tolik by si to zasloužil... 

        Dále tu máme květen, nejsem si teď jistá, ale někdy kolem 23.5. bude premiéra filmu Troy (Trója)!!! Další věc, která mě udržuje při životě. No a pak z televizní branže jsem si objevila nový seriál (díky titulkům ve "skvělém" Tarzanovi) jménem Everwood, který se mi veeeelice zalíbil. 

        A čímže teď žiju? No, nechci dělat Zagorku, ale vážně jenom tou zas***** školou. A bude tomu tak do 25.5. nebo tak nějak, takže se nedivte, že o mě asi moc neuslyšíte. Já se neflákám. Pohoda nadevše a tu si zajistím jedině průběžnou prací. Hold nejsem ten typ: "Jó, to zvládnu. Vždyť bude svaťák...." Na tohle fakt nejsem stavěná.    

30.1.2004 - Po dlouhé době se opět ozývám, ale neradujte se, není to nadlouho. Ráda bych se s vámi podělila o pár zážitků z mého maturitního plesu, který se konal minulý týden v pátek - 23.1.2004. Jedním z důvodů, proč neupdatuju byl právě tento ples, protože jsem se podílela na organizaci a, věřte mi, dalo to zabrat. Jenže, ačkoliv jsem si naivně myslela, že po plese bude svítat na lepší časy, byl to omyl. Moc dobře vím, že např. Lucy má nové fotky apod., ale v současné době z důvodu závěrečné seminární práce nemám času o nic více a následná maturita mi asi taky moc chvil strávených u compu nedovolí. Proto vás prosím buďte teď shovívaví. Ne, že bych nechtěla dělat updaty, ne, že bych ztratila zájem (to nehrozí), ale jednoduše nemám čas.  

29.12.2003 - Ano, tak tedy pokračuji ve sledování strhujícího seriálu o osmi epizodách jménem TARZAN. Jestli vás zajímá můj náhled na věc, jukněte do Tarzan News.

A jestli byste si někdo chtěl pořídit otisk Lucyiných prsou, pak zavítejte na eBay :o) Zvláště mě zaujal nápis, který k otisku vyryla (volně přeloženo): "Proč jde každé jiným směrem?" 

  

23.12.2003 - Dnes pro vás, milé děti, mám překvapení dne! :o) Tedy překvapení, pro některé asi ne, alespoň ne nějak ovlivňující jejich život. S některými to hold nic neudělá, ale my Lucyfilové zcela jistě zaplesáme, protože se v nabídce kopírování konečně objevil i seriál TARZAN!!! Vím, pozdě...ale přece! :-)Takže pokud vás zajímá, jakže vypadá ten velký krach, pak neváhejte a napište mi. Já mám zatím za sebou teprve první dvě epizody. Pilot je bez Lucy a Secrets and Lies obsahuje myslím 3 scény s Lucy. No a co vám mám povídat, tyto scény jsou ty jediné okamžiky, které vás baví, ten důvod, proč se na to koukáte...  No dobře. Seeeem taaaam se tam objeví rozhovor, či záběr, či něco, co vás zaujme a vrátí vaši pozornost (a už je na čase, protože v tom okamžiku vám dojde, že vám nějakým záhadným způsobem unikly tak tři, čtyři směrodatné dialogy), ale jen na chvíli. Ale jo, druhý díl to má pěkně chytře rozdělené - Lucy na začátku, uprostřed a na konci => musíte u toho sedět celou dobu :o) Alespoň, že ty její scény nejsou jen několikavteřinové (i když taky nejsou z nejdelších). No uvidíme, jak se to bude dále vyvíjet. To víte, ono je to tak strhující, že už teď se nemůžu dočkat, až se mi naskytne chvilka času a budu si k tomu moct sednout!!! Skoro lepší, než prodloužená verze TTT! Ale jen skoro ... ;)

 

6.12.2003 -  Lucy se nám objevila na premiéře třetího dílu mého milovaného Pána prstenů s názvem Návrat krále, která se konala v Los Angeles dne 3.12.03 ! A kromě hromady malých obrázků (viz. níže) se mi po dloooouhém hledání podařilo najít a pár větších, které jsem ihned umístila do Galerie. Musím říct, že odstupuji od svého prohlášení, že nový střih LL neprospěl :o) :o) :o)

 

            

               

     

 

BTW taky vás tak žere, že se 10.12.03 koná v Berlíně oficiální premiéra, poctivě se vším všudy, tedy s herci, režisérem, atd.??? Jako by to nemohli jednou jedinkrát udělat i u nás... sakra takovej kousek a já tam nebudu ;-((( 

 

A ještě taková drobnost pro vyhledavače tváří z Xeny: Kdopak se dnes díval na JAG? Zajisté jste si povšimli jistého reportéra jménem Stuart, který nám v Xeně ztvárnil bájného hrdinu jménem Odysseus. :o)

 

4.12.2003 - Trpím těžkou nemocí a tak, jen abyste neměli dojem, že jsem nezvěstná, doplnila jsem konečně první dva obrázky Madam Van Der Sexx z filmu Ugly Americans, nyní přejmenovaného na Eurotrip. Plus konečně se objevily kvalitní scany z říjnového čísla irského časopisu VIP. Vše zde.

 

30.11.2003 -  Update v Tarzan News.

Ve středu byl odvysílán již předposlední díl WW s názvem Mulan. Tentokrát Discovery vysílalo pro změnu seriál s názvem "Válečnice s Lucy Lólesovou", takže jak to tak vidím v poslední ep to už možná bude L.Lólisová :o) Ale k věci, shledala jsem Mulan druhou nejzajímavější částí. Byla pěkně udělaná, hodně jsem se dozvěděla a bylo i opravdu hodně LL, což je pozitivní ze všeho nejvíce. Ale nepřijde vám, že jí asi dělá mírné potíže vyslovovat anglickou/americkou angličtinou (přes ten dabing nejsem schopná identifikovat přesně přízvuk) - prostě občas působí tak nějak křečovitě. A vyplývá to z toho, že se snaží strašně precizně vyslovovat - alespoň to tak působí/vypadá, když jí pozorujete. Ale zase proč by s tím měla mít potíže, když celá Xena a další jsou v US AJ?  

3.12.03 ve 21:00 nás čeká závěr o Boudice.   

 

25.11.2003 - Poněvadž v této části již začínalo být mírně těsno, odstranila jsem kus "novinek" a tak informace o dění v červenci a srpnu 2003 je uklizeno v Archivu.

      Jinak pokud si v těchto krušných dnech najdu nějakou tu chvilku na studium těch vskutku důležitých věcí pro praktický život ;), pročítám články a interview o/s Lucy z čehož jsem mírně dezorientovaná. Vytvořila jsem si ve své krásné hlavičce takový stručný výcuc a hle, toto je výsledek: Tarzan je a zároveň není definitivně zrušený (někteří tvrdí, že rozhodnutí padlo 2-3 ep před koncem, jiné "oficiální" zdroje zase hlásí, že se rozhodne podle ratingu poslední ep, která šla teď v neděli - osobně věřím v první verzi). 

      Součástí smlouvy k Tarzanovi byla i dohoda, že za to, že Lucy poskytne seriálu svůj slavný, oblíbený obličej, čímž měla zachránit nepříliš optimistickou budoucnost seriálu, bude moci uskutečnit v roce 2004/2005 svůj vlastní projekt. Tento projekt by měl být zřejmě komediální, protože se opět objevují hlášky typu: "Lucy má úžasný smysl pro humor, bude to skvělé,..." Jenže já měla pocit, že píše něco "seriozního" o manželství a tak. Zatím tedy nechápu :o) 

      BTW věděli jste, že dostala nabídku na roli nejen v Pánovi prstenů, ale dokonce i v X-Men? Odmítla, protože se jí do toho nechtělo.  ...  No to vůbec nenas..., že jsme jí teď možná mohli sem tam potkat i v Cinemě... proč by taky mělo, že? :-/  

      Lucyino oblíbené pití je 'Cosmo' drink - potvrzuji, že je to mňamka :o) Máte někdo zájem o recept? :) 

      Návrat na stříbrné plátno? Teď. V době největší slávy na to už neměla chuť, chtěla se věnovat rodině, takže teď začíná znovu od začátku a prý schválně, jak to dopadne... 

      A ideální muž - Rob!!! Protože má spoustu nejrůznějších vášní a shledává jí fascinující.

 

21.11.2003 - Ve středu se odehrál další, v pořadí již třetí, díl Warrior Women tentokrát, narozdíl od VB, o apačské válečnici Lozen. No, co k němu dodat. Spousta pouště, koní, střílení :o) Řadila bych ho zatím na druhé místo, protože Grace byla rozhodně nejzajímavěji udělaná, zdá se mi, že nejlépe hraná a mám pocit, že i Lucy v ní byla asi nejvíce. Uvidíme jaká bude Mulan a Boudica...:)

A ještě jedna zpráva, ale z úplně jiného soudku. Ti, co mě znají, určitě pochopí, že to sem prostě musím napsat. Dočetla jsem se totiž, že při požárech nám v Kalifornii shořelo na popel celé městečko (rozuměj veškeré kulisy), ve kterém se dříve natáčel seriál Dr. Quinnová ;-( Prosím o minutu ticha na uctění jeho památky ... ... ... ... ... ...     

 

18.11.2003 - Update v Tarzanovi.

Celkem zajímavý článek/interview o/s Lucy - bohužel nemám absolutně čas překládat, takže zase jenom odkaz.

A zpět k víkendu - pro všechny, co doufali, že se jednoho dne na obrazovkách našich TV objeví 9. série seriálu Akta X obsahující dvojdíl Nothing Important Happened Today s Lucy Lawless mám špatnou zprávu: TV Nova prohlásila, že kvůli odchodu Davida Duchovnyho o seriál již nebyl dostatečný divácký zájem a tak 8. a 9. sérii vůbec nehodlají zakoupit...Ještěže máme ty zahraniční zdroje :o) 

 

14.11.2003 - Na pár dnů jsem jaksi nebyla schopná updatovat, poněvadž se můj milý FrontPage z nějakého nepochopitelného důvodu  rozhodl, že mi neotevře stránky...No, tak jsem mu tedy domluvila a... Voilá! :o) Resty: opožděný update v Tarzanovi.

Malé poohlédnutí za středečním večerem: Tentokráte WW o Grace O'Malley a dokonce celé v ČJ!!! Radost veliká. Navíc jak mě Johanka nebavila, tak Gracein příběh je v celku zajímavý a i lépe udělaný. Taky je v tomhle díle více Lucy, což fanoušek rozhodně ocení, že? Zastřílela si z luku, nacvičila mini souboj s mečem,... Pěkné. BTW, chápe tady někdo, proč že se ten seriál od druhého dílu jmenuje, cituji: "Ženy bojovnice s Lucy Loulesovou"? Alespoň tak to říká ta paní, co to dabuje. 

A pro anglicky zdatné další dloooouhé interview s Renee zde. Bohužel neměla jsem čas ho přeložit - alespoň zatím. :o)

 

8.11.2003 - Jak jsem slíbila, tak také činím. Již dlouhou dobu mám resty co se týče galerie Lucy&Renee, takže jsem se rozhodla to napravit. Probrala jsem jejich společné obrázky a nahodila upravené galerie. Do budoucna (tak 1-2 týdny) ještě nějaké přidám, stejně jako budu dodělávat resty fotek Renee. Během posledních asi dvou týdnů jsem posbírala nejrůznější starší i nové fotky Lucy, takže update v Lucy Gallery X. Taky jsem doplnila screencapts z Tarzana. No a z estetických důvodů jsem poupravila i samotnou "homepage" pro mé galerie. Doufám, že to oceníte :o)

 

Úplně jsem zapomněla, že jsem nic nepsala o prvním dílu Válečnic s LL, který běžel tuhle středu. Snad proto, že se ještě stále pokouším pochopit, proč je první půlka dabována česky a druhá maďarsky :-/  No, když se budete opravdu hodně soustředit, tak v okamžicích, kdy se tam objeví Lucy je možno i odečítat ze rtů + slabé pův. znění = porozumění...já tolik trpělivosti teda nemám. A k dokumentu jako takovému : klasika, prostě dok. s béčkově hranou historií Johanky, vyprávěním odborníků a sem tam doplněný úryvky od samotné Lucy (jediné okamžiky, kdy stojí za to se na to koukat). Nejsem zrovna fanoušek Johanky, takže jsem opravdu ocenila jen pasáže s LL. A na další díly jsem se sice původně těšila, protože dané "válečnice" téměř neznám, ale jestli to bude všechno dabované jen napůl, tak je to tak na dvě věci...   

 

7.11.2003 - Pokud si chcete zkazit náladu, pak vám mohu doporučit updatek v Tarzan News... Pokud ne, slibuji, že již zítra nahodím nějaké nové věci, na kterých pilně pracuji. :o)

 

1.11.2003 - Tak jsem se zase po delší odmlce dokopala k tomu spáchat update. Ze všeho nejdříve bych vás ráda upozornila na aktualizaci v Nabídce kopírování - ve věcech s Lucy Lawless.

Dále bych chtěla připomenout středeční nahrávání seriálu "Válečnice s Lucy Lawless" na Discovery ve 21:00hod. Kdyby to snad ještě stále někomu unikalo.

V úterý jsem se přesně na den po roce dostavila podruhé v životě na sraz v Praze. A že to stálo za to! Probralo se tam snad všechno, co je možné - od kvalitního rozpitvání vysoce emotivních scén z Dr.Quinnové, přes meziválečnou situaci, Kill Billa, vydrýskovitý život Padmé, Tarzana a současnou Lucy po témata u kterých byste prostě museli být. Také jsem stvořila svou literární prvotinu s názvem "Ci-Ua-Ua" a zapsala se do kroniky fontů. A uskutečnila malé Vánoce. Ach kéž bych se mezi vás dostala častěji, než jednou za rok. :(

Rozhodně nesmím zapomenout na to doporučit vám vskutku kvalitní film s názvem "Prasátko a jeho příběh". Říkám vám, že se rozhodně vyplatí, když si na to zajdete do multiplexu a vůbec nejlepší bude, když s sebou vezmete nějaké dítě - například Kubulla vzal mě. A já mu tímto děkuji za úžasné tři dny, které jsem s ním v Praze strávila. Bylo to AWESOME. I'm lovin' it! :o)

No a to bude pro dnešek asi tak všechno. Sice jsem toho určitě chtěla napsat víc, ale právě jsem to zapomněla... No co, příště...:o)

 

22.10.2003 - A zase další obrázky Lucy tentokráte ve zbrusu nové Lucy Gallery X !!!

 

21.10.2003 - Lucy se dnes objevila v jisté TV show jménem Wayne Brady Show a vypadala opravdu nádherně (já vím, že to píšu vždycky, ale tentokrát je to obzvláště pravda...:o)) Myslím, že péče v Tarzanovi jí prospívá a zdá se, jako by vypadala tak nějak šťastněji, nejpřijde vám? Každopádně, jde mi o to, že jsem opět rozšířila její galerii.

   +    update v Tarzan News!

Jo a samozřejmě vás musím upozornit na fakt, že termíny vysílání Warrior Women v ČR ze včerejšího updatu již definitivně platí!!! :-)

 

20.10.2003 - Modlíte se? To je dobře, já také. A to by v tom byl čert, aby zrovna WW u nás nevysílali, když všechno ostatní tu jde. Abychom si v tom udělali pěkný pořádek a hlavně, aby nám něco neuniklo, tady jsou troufám si říct téměř 90% termíny vysílání Lucyina dokumentárního seriálu Warrior Women na Discovery Channelu: 

     5.11.'03  -  Johanka z Arku

     12.11.'03  -  Grace O'Malley

     19.11.'03  - Mulan

     26.11.'03  -  Lozen

     3.12.'03  -  Boudica    (pravděpodobně vše ve 21:00)

No a pokud už někdo stopro víte, že bez toho nebudete moci žít a nechcete pouhopouhou kopii, tak mi dejte vědět - jednomu z vás to můžu nahrávat ! ! !...Jde o to, kdo si řekne první...:o)

    

17.10.2003 - Po delším čase jsem potkala skutečně moc pěkné interview s Lucy Lawless plné nových otázek, na které se jí ještě nikdo neptal - alespoň já jsem takové nečetla a tak jsem ho samozřejmě přeložila pro neangličtináře. Např. pokud máte rádi Pána prstenů jako já, tak zajásáte i zapláčete. :o)

 

15.10.2003 - Přidala jsem další foto do Lucy Gallery IX a plus jako bonus tu máme konečně další update na Tarzan News!!! No, a aby toho nebylo málo, tak tu mám ještě dva vskutku high res scany článku z magazínu Diva (VB).

 

   

(8.11.03 - stáhla jsem je z webu, kvůli tomu, že zabíraly opravdu hodně místa. Pokud byste po nich někdo toužil, písněte a já vám je pošlu mailem)

 

13.10.2003 - Ráda bych vás upozornila na IMO velmi zdařilou recenzi našeho filmového veledíla sepsanou slečnou jménem ELnika!!!

Protože už pár (hodně) dnů nejsou pořádná větší fota, tak jsem se nakonec rozhodla, že do galerie přidám alespoň tyto čtyři menší. Abyste neřekli, že se flákám a neupdatuju! :o)

7.10.2003 - Ze všeho nejdříve upozorním na nové, konečně velké (ehm, tedy...větší), opravdu super foto v Lucy Gallery IX

Na mé stránečky taky přibila jedna překrásná věc a sice music video od naší milé Darth Annaud, které já skromně považuji za něco nadpozemsky úžasného ;) Vážně! Ta písnička se scénami z Xeny...to je jednoduše vražedná kombinace. Už čtyři dny jen chodím a zpívám si to...může mi to někdo dostat z hlavy? Prosíííím!!! :o) Děkuji ti má drahá Přítelkyně! 

Dále bych vás chtěla nově poinformovat o dokumentárním seriálu Warrior Women, který má sice oficiálně začít 15.října 2003 (v Anglii), ale např. v takovém Holandsku ho budou vysílat až od 5.listopadu 2003 (ve 21:00), takže si myslím, že pokud to plánují u nás dávat (jakože Gladiatrix tu premiérově dávali ve stejný den jako v Holandsku), tak berte v potaz i toto nové datum a 15.října nezoufejte, pokud se v programu nic neobjeví...!!!

3.10.2003 - Jednu malou zajímavůstku se mi poštěstilo potkati během svého brouzdání po netu - hádejte copak se v současné době prohání ulicemi města jménem Londýn? Hmm... pokud víte, jak vypadá takový double-decker (velký, dvoupatrový, červený autobus), tak si ho představte s ohromnou fotkou Lucy. Ano, ano, je tomu tak - "Warrior Women Lucy Lawless, Discovery Channel". No není to krása, to by u nás taky mohlo jezdit, no ne? :o)

Včera se konala velká oficiální premiéra filmu společnosti Xena Fan Films s názvem Zepředu a Zezadu (Forwards&Backwards). Co k tomu dodat? Bylo to opravdu příjemné setkání diváků všech věkových kategorií, kteří dokáží ocenit opravdové umění. Abych tak řekla: bylo mi s vámi opravdu dobře (ostatně, jako vždy), jen škoda, že to bylo tak trochu moc uspěchané a vzhledem ke svému "původu" jsem neměla možnost pobýt déle a pokecat. Jinak co se týče úspěchu našeho veledíla, tak co vím, líbilo se všem a to je důležité!!! Nasheldanou za rok na další premiéře...doufejme...:o)

29.9.2003 - Dobrá zpráva: český svět si začíná všímat Xeny....(ehm, doufám, že už jste si zvykli na notnou dávku ironie v mých updatech).....důkazem je recenze na soundtrack v časopisu CINEMA

Cituji: "Xena:WP - The Bitter Suite:A musical Odyssey; K silnějším nápadům tvůrců seriálu Xena jistě patřila epizoda, ve které se hrdinové ocitnou v kouzelné zemi, kde musejí všichni zpívat. CD obsahuje hudbu a písničky z této epizody - obojí od Josepha LoDucy. Jeho výrazně etnická hudba je jako obvykle velmi slušná a jako obvykle VELMI inspirovaná (slušně řečeno) cizími filmovými skladbami. I písně jsou kvalitní - ne jako v disneyovkách nebo celovečerním South Parku, ale rozhodně na úrovni třeba Anastásie. Nejeden z herců (včetně Lucy Lawlessové) opravdu zpívá svůj part. Pokud vám Xena vůbec nic neříká, budete pravděpodobně z tohoto CD poněkud "mimo" a naopak fanoušky možná překvapí, že se jméno jejich oblíbenkyně má správně vyslovovat "Zína"!"

No...co na to říct... :-/ Snad jen: ta poslední věta mě opravdu dostala. Všeobecný přehled o tomto kultu je v zemích koruny české vskutku obdivuhodný a pak se má člověk divit, že vyjde zbrusu nová recenze na 5 let starý soundtrack. Inu aspoň, že mu dali 80%...to se zas tak často v CINEMĚ nestává.

27.9.2003 - Updatek v sekci Tarzan News !!! Plus nové screengraby zrzavé Lucy z ET show!

26.9.2003 - Zase se nám naskytla příležitost zveřejnit HOT novinku ze světa Lucy Lawless!!! Někteří už vědí (z konference), jiní ne a tak vám oznamuji, že Lucy je kvůli roli v Tarzanovi obarvena na zrzavo a vězte, že jí to fakt sekne. Je opět, i když mám zatím jen tyto dva malinké obrázky, krásná - inu, profesionálně upravená... Já se na ten seriál vážně začínám těšit...:o)

     

25.9.2003 - Spáchala jsem další updatek v sekci TARZAN News.

24.9.2003 - Nic závažného se snad neděje, a pokud ano, tak je mi to jedno, protože jsem nemocná a nemám na nic sílu. Snad jen, že jsem přidala do Galerií pár obrázků (a to doslova), které už asi znáte, ale aby byla galerie aktuální - takže jukněte do Lucy Gallery VIII a Lucy Gallery IX.

A jinak pokračuju v sepisování svého seznamu věcí na kopírování, takže doporučuju těm, co něco shánějí, aby se tam průběžně chodili juknout, protože já jsem stvoření od přírody líné a tak mi jde třeba takové sepisování epizod dosti pomalu...:o) A tak je možné, že to, co se teď tváří, že nevlastním, tak to vlastním, jenom jsem to při prohrabávání svého úžasného pokoje nepotkala...

20.9. 2003 - Tak, ze všeho nejdřív vám oznamuji, že jsem se rozhodla separovat informace o Tarzanovi, což znamená, že odteď budu veškeré novinky o tomto seriálu zveřejňovat zde. Tady na ně vždy pouze upozorním. Stejně jako teď! :o)

Jinak, zásadní informace3.10.2003 se v kině MAT v Praze koná veřejná premiéra 1.českého Xena Fan Filmu a pokud ho chcete vidět, tak tohle je skutečně výborná příležitost!!! Promítání zčíná v 16:30 hod a vstupné je 50,- Kč. Pokud už víte, že stoprocentně přijdete, dejte mi vědět na mail, abychom vám mohli zamluvit místečko... :) Těším se na vás! 

14.9.2003 - Přináším další, upřesněnější informace o Tarzanovi, lépe řečeno o jedné z postav tohoto seriálu: Katherine Clayton (Lucy Lawless). 

Je jí cca 35 let, není novinářkou, ale vede mediální oddělení firmy 'Greystoke Industries'. Popisují ji jako krásnou, energickou, ráznou, důmyslnou, vtipnou, duchaplnou, zatrpklou ženu, která si nikdy nenechá ujít příležitost být trnem v oku svému bratrovi. Bydlí ve zděděném domě Calytonů, kam se přistěhuje Tarzan. Ze všech nejvíce je právě ona překvapená, když při pečování o Tarzana postupně zjišťuje, že její dlouho ztracený synovec v ní probouzí pocity, o kterých do té doby nevěděla. Pocit tepla, touhu pečovat o někoho. Zatímco její bratr Richard věří, že Tarzanovým nejlepším zájmem je postupně se stát skutečným členem moderní společnosti, Kathleen vidí, že to, co Tarzan opravdu potřebuje, je jejich pomoc a podpora při hledání své vlastní cesty v tomto podivném světě. Když se Richard začne snažit převzít "výchovu" Tarzana a trávit s ním více času, začne se Katherine chovat, jako lvice, která má přijít o mládě. Teď, když se jejich "mrtvý" synovec vrátil, začíná pro ně další bitva. I když jsou oba vedeni láskou - k rodině i k Tarzanovi - oba dva si jsou moc dobře vědomi toho, že kdo bude mít kontrolu nad Tarzanem, bude mít zároveň kontrolu i nad 'Greystoke Idustries'. 

Jak už jsem psala, objeví se v 10 ze 13 epizod, poprvé hned v pilotním díle, a pokud bude mít seriál dobrou sledovanost, měla by být i v dalších 9 epizodách, které dotvoří první plnohodnotnou sérii.

Nevím jak vám, ale teď, když mám tak trochu větší přehled nad její rolí, tak si říkám, že zas TAK hrozně to nezní. Mimochodem také sleduji, že hromada dívek je celá nadržená na to, že Tarzana jim bude hrát jistý Travis Fimmel....No, ne že bych ho znala... :o)

Co se týče dokumetů 'Warrior Women', tak screengraby sice ne zrovna kvalitní, nicméně musíte uznat, že to vypadá, že by to v nich Lucy mohlo celkem slušet...Ten druhý vypadá přinejmenším zvláštně :) Na tom prvním vypadá dobře...

joan1.jpg (16731 bytes)joan2.jpg (16098 bytes)

A ještě taková drobnost, přidala jsem do Ren Galerie pár obrázků.

12.9.2003 - Jelikož jsem vyslechla nejednu prosbu o přeložení záznamu chatu s Lucy Lawless z 2.září 2003, tak jsem se do toho pustila a výsledek je na světě! Snad vás potěší v těchto těžkých školních/pracovních dnech... :o)

Musím se vám s něčím svěřit... Poslední dny se nevěnuji ničemu jinému, než  sledování "oživlých obrázků"....Že nechápete? Inu, podařilo se mi získat nejednu US/NZ/VB talk show s Lucy Lawless a teď veškerý svůj volný čas trávím slintáním nad pořady, ze kterých jsem dloooouhou dobu stahovala akorát tak scénáře a fotografie.... Vězte, že je to slast! A abyste neřekli, že se tu chlubím něčím, co vy nemáte a tím pádem asi těžko oceníte, tak nahlédněte sem.....Den se stane o něco krásnějším!!! :o)

Jinak co se týče Tarzana, tak studuji nové a nové info - Lucyina postava jménem Kate by měla býti  krásnou novinářkou, která má obavy o synovce Tarzana v moderním světě a chce se mu snažit co nejvíce pomáhat. Tak nějak.... Objeví se 100% v 10 epizodách z 13 v první sérii, co se týče pokračování - nic se zatím neví. Natáčí se v Torontu.

9.9.2003 - Žhavá novinka je tu: Lucy nám bude hrát v nějakém, zřejmě novém, seriálu s názvem Tarzan!!! Prý se podepsala jako pravidelná postava zatím do celé první série. A pokud jsem to dobře pochopila, měla by hrát snad jeho tetu. Prý má výjimečný smysl pro humor, což si vykládám asi takto: že by šlo o komediální seriál? Každopádně to je více než pozitivní informace, už bylo na čase! V USA se má tento seriál vysílat od 5.října 2003. Jen doufejme, že to nebude nějaká s....

8.9.2003 - Tak ze všeho nejdříve bych vás ráda upozornila na zcela zbrusu nové fotečky Lucy v Galerii, které stojí za to - opět jí to sluší....Ale to já stejně říkám snad vždycky :o) 

A je to za námi...opět jsme se vrátili z XenaConu a čeká nás celý dlooouhý rok čekání na další, nutno podotknout, že určitě ještě lepší, pokud bude kvalita akce pokračovat svou stoupající tendencí. Ale než se dočkáme XenaConu 2004, bylo by vhodné vrátit se k uplynulému víkendu a stručně ho shrnout do několika bodů: 

1) spousta lidí => málo místa na spaní => kvalitní noční subtext

2) počet shlédnutých epizod: nepamatuji se(+/-10)=>konkrétně pro mou osobu nejcennější=As Darkness Falls :)

3) počet přednášek: 4 => pro mě nejzajímavější Subtext by Warlock - co bychom si počali, kdyby se Xena a Gabby nerozhodly státi se PŘÍTELKYNĚMI? 

4) XENA FAN FILM - myslím, že by bylo neprofesionální něco dodávat, snad jen: počet rozdaných autogramů nevyčíslitelné ceny = HODNĚ

5) XENA FAN DIVADLO - taktéž neprofesionální něco dodávat, vzhledem k tomu, že jsem zainteresována ve filmu a jednalo by se o hodnocení konkurence, snad jen: 'TULI, TULI!' :o) 

6) živý chakram - skutečně kvalitní nápad (můj!), z kterého se vyvinula zábava na dlouhé zimní večery

7) BISTRO - nezklamalo a zajistilo přežití nejednoho Xenity. Chvalme Hestii!

8) 41hod => tak to je snad jediné, s čím jsem na této akci byla nespokojená...:( Totiž, že je tuuuze krátká! Ještěže jsem nelenila a stihla se stát přítelkyní (úctyhodný výkon na tak krátkou dobu).

9) pokec: opravdu kvalita * * * * * ; Disclaimer: Lucy Lawless i Renee O'Connor pravděpodobně bylo občas ublíženo během našich diskuzí, nicméně nemysleli jsme to špatně....You know we love ya! ; výsledek: Xenina borůvková rtěnka byla zvolena nejoblíbenějším make-upem.

10) cesta (heslo: 'Love is the way.'): 

               a)v cca 18hod vyzvednutí z KH, následoval subtext v autě, doba přistání ve vesnici jménem Boracea = polovina epizody The Greater Good 

               b)v cca 13:30hod dramatický odjezd, automobilové závody s pracovním názvem "Kiwi X RC", v KH exkurze po mém pokoji, který byl zvolen nejlepším fan pokojem naší X.F.F. společnosti!

 

No takže asi tak. Samozřejmě, že to není vše, jenomže já mám hlavu děravou a tak zapomínám...a vzpomínám si průběžně po jednotlivých informacích. A pokud je nějaká info náhodou scestná, tak se na mě nezlobte, není to úmyslně.

3.9.2003 - Jak jsem slíbila, tak jsem učinila ... další článek na přání, tentokráte interview s Ginou Torres (Cleopatra, Nebula) opět ze starého dobrého zdroje jménem Official Xena:WP Magazine. Jinak toto je poslední, co jsem měla na seznamu vašich tužeb, dále budu vybírat dle svého uvážení, ale kdybyste po někom toužili stačí napísat a možná... :o) Co je dáno? Mám v plánu interview s Tedem Raimim (Joxer), Kevinem Smithem (Ares), Brucem Campbellem (Autolycus), Williamem G. Lee (Virgil)... - nejsou sice nová, ale mě zatím přišla všechna zajímavá, aspoň pokud chcete trošinku poznat jejich povahu! A pokud vás zajímá třebas nějaký nový článek a nevíte si s ním rady, není nic lehčího, než ho poslat mailikem a uvidíme, co se dá dělat. Zákazník vždy na prvním místě, až potom soukromé tužby ;)

1.9.2003 - Tak jsem z toho celé zmatené...mám takový pocit, že řešení barvy vlasů milé Renee O'Connor přenechám jejím skalním fanouškům, protože pro normálního smrtelníka je to nadlidský úkol :o) No nic, právě teď je blond and that's for sure...:)

 

         News Archiv

 

 

 

 

 

 

 

CZ LOTR Web

Český 'Pán prstenů' Web

 

Michael Flatley.Com

 

 

moje ikonka

 

 

 

XenaConCZ

2004

 

Xena Con CZ 2003

 

Xena Con CZ 2002

 

Xena Con CZ 2001